خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نمایش آثار شاعر خط‌ها «کامبیز درم‌بخش»/ بال می‌شود این دست

مهر | فرهنگی و هنری | جمعه، 03 تیر 1401 - 12:59
در اولین جمعه تابستانی سال ۱۴۰۱، علاوه بر گشایش نمایشگاه‌های هنری جدید و امکان بازدید عموم از نمایشگاه‌های حاضر در گالری‌ها و موزه هنرهای معاصر تهران، هفتمین حراج ملی نیز کلید می‌خورد.
نمايشگاه،گالري،هنري،جمعه،خيابان،تيرماه،هنرهاي،نمايش،روز،آثار ...

خلاصه خبر

هنرمندان تجسمی اعم از نقاشان، مجسمه‌‎سازان، عکاسان، تصویرسازان، گرافیست‌ها، خوشنویسان و … تلاش‌ها و فعالیت‌های روزها فعالیت خود را در قالب یک نمایشگاه هنری به منصه ظهور می‌گذارند.
همچنین دیگر نمایشگاه‌های هنری هستند که در روزهای هفته افتتاح می‌شوند و امکان بازدید دارند، از جمله آنها می‌توان به نمایشگاه‌های گالری‌های حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، فرهنگستان هنر و مجموعه صبا، برج آزادی، موزه هنرهای معاصر تهران و فلسطین اشاره کرد.
در هفته‌ای که گذشت، نمایشگاه «مینی‌مالیسم و کانسپچوال آرت» افتتاح شد که شامل بخشی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است و در آن بیش از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند به نمایش درآمده است.
به همین دلیل این نمایشگاه یکی از نمایشگاه‌های منحصر به فرد در موزه هنرهای معاصر تهران است که امروز جمعه نیز برای عموم امکان بازدید دارد.
نمایشگاه «مینی‌مالیسم و کانسپچوال آرت»، با هدف نمایش بخشی از گنجینه ارزشمند موزه هنرهای معاصر تهران به ارائه آثاری می‌پردازد که متعلق به دوران آغاز تا اوج این دو جریان در دهه‌های میانی قرن بیستم هستند.
نمایشگاه گروهی حجم و نقاشی «هندسه نگار» به گردآورندگی نازلی درگاهی با ۴۹ اثر از ۲۰ هنرمند به معرض نمایش در خواهد آمد.
همه این نام‌ها جز چهره‌های معتبر و پیشروی هنر مدرن و معاصر ایران محسوب می‌شوند.
کامبیز درم‌بخش هنرمند طراح و کاریکاتوریست که با خط‌ها و طراحی‌های ساده‌اش مشهور است، روز ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰ بر اثر ابتلاء به کرونا در گذشت.
در افتتاحیه این نمایشگاه همچنین کتابی محتوی آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه رونمایی خواهد شد.