خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 03 تیر 1401 - 12:53
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به ثبت مصرف 64 هزار مگاواتی در سال جاری گفت: با وجود افزایش مصرف، امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم.
مصرف،برق،درصد،كاهش،مشتركان،كشور،خانگي،صنعت،توانير،ادارات،همراهي

خلاصه خبر

وی ادامه داد: در دو هفته گذشته برق اندکی بیش از 100 شرکت و دستگاه دولتی را قطع کرده‌ایم؛ ادارات در صورتی که دیزل ژنراتورهای تولید برق داشته و مورد استفاده قرار دهند، هیچ محدودیتی نخواهند داشت و حتی اضافه تولید برق آنها خریداری می‌شود.
مدیرعامل توانیر در خصوص نحوه مصرف برق مشترکان در کشور نیز گفت: 80 درصد از جمعیت خانگی کشور زیر الگو یا در سطح الگو برق مصرف می‌کنند که این تعداد می‌توانند از مشوق‌های صنعت برق که به میزان 500 تومان به ازای هر یک کیلووات ساعت کاهش مصرف است، بهره‌مند شوند؛ این میزان پاداش دقیقا 5 برابر هزینه برق مصرفی است که وزارت نیرو از مشترکان دریافت می‌کند.
مدیرعامل توانیر درباره گروه‌های پرمصرف نیز اظهار داشت: حدود 20 درصد از مشترکان بیش از الگو مصرف می‌کنند که در میان این گروه، 2 درصدی هستند که بیش از دوبرابر برق مصرف می‌کنند.