خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بی میلی مردم ترکیه به عادی سازی رابطه با عربستان- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 03 تیر 1401 - 12:52
نظرسنجی‌های میدانی حاکی از آن است که بخش قابل توجهی از مردم ترکیه، دیدگاه مطلوبی به عادی سازی رابطه با عربستان و رژیم اسرائیل ندارند.
تركيه،درصد،اردوغان،سعودي،عربستان،بن،سلمان،سربازان،عربي،دولت، ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به ترکیه حواشی فراوانی به همراه داشت.
اردوغان در استقبال از بن سلمان سنگ تمام گذاشت.
در اغلب دیدارهای اردوغان در کاخ ریاست جمهوری بش تپه، خبری از پرچم کشورها نیست.
در توضیح تیتر سوزجو به این اشاره شده که پرنس محمد در مصر قرارداد 7 و نیم میلیارد دلاری امضا کرده و وعده داده که دست کم 30 میلیارد دلار در مصر سرمایه گذاری کند، اما در سفر به ترکیه وعده شفافی نداده است.
کلیچدار اوغلو اعلام کرد: «زمانی که ما به قدرت برسیم، برای تامین منابع ارزی کشور گدایی نخواهیم کرد».
قبلاً در حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، یک ترانه عربی اجرا شده بود و در ضیافتی که اردوغان به افتخار بن سلمان برگزار کرد، ترانه مشهوری اجرا شد که سراپا مدح و ستایش خاندان سعودی بود.
بی میلی مردم ترکیه به ارتباط با عربستان و امارات
متروپل که سالهاست با نظرسنجی های میدانی دقیق، در دنیای نظرسنجی های انتخاباتی، سیاسی و اقتصادی، به یک برند مهم تبدیل شده، از مردم خواسته که در مورد عادی سازی روابط ترکیه با عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، ارمنستان و رژیم صهیونیستی اظهار نظر کنند.
ترکیه - عربستان سعودی
ترکیه - مصر:
ترکیه - ارمنستان
تفسیر این نظرسنجی نشان دهنده این است که از منظر فکری و سیاسی شهروندان، عادی سازی روابط ترکیه با عربستان سعودی، امارات، مصر، ارمنستان و رژیم صهیونیستی، بیشترین مخالفت در برابر اسرائیل است و کمترین حساسیت نیز در مقابل امارات متحده عربی ثبت شده است.
بی میلی 60 درصدی مردم ترکیه به عادی سازی رابطه با عربستان سعودی در حالی ثبت شده که آنان اتفاقاً به عربستان حساس تر هستند تا نسبت به ارمنستان!