خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ظرفیت آزمایشی روزانه کووید۱۹ در دوران کرونا چند برابر افزایش یافت

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 03 تیر 1401 - 12:52
رییس آزمایشگاه مرجع سلامت از افزایش چند برابری ظرفیت و تعداد آزمایش تشخیصی روزانه کووید۱۹ در شبکه آزمایشگاهی کشور در دوران کرونا خبر داد.
آزمايشگاهي،پزشكي،آزمايشگاه،درمان،شبكه،ايجاد،مرجع،سلامت،بهداش ...

خلاصه خبر

سیامک سمیعی افزود: مدیریت هزینه تمام شده خدمات آزمایشگاهی اولویت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تجمیع منابع و ایجاد شبکه‌های آزمایشگاهی پزشکی مهم‌ترین راهبرد آن است.
وی افزود: برنامه عملیاتی آزمایشگاه مرجع سلامت در سال ۱۴۰۱ که مبتنی بر راهبرد‌های حوزه درمان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۴ است در راستای تقویت، بازسازی و توسعه خدمات تشخیصی، درمانی در شبکه بهداشت و درمان کشور انجام خواهد شد و در این برنامه عملیاتی تلاش می‌شود ضمن ایجاد شبکه‌های آزمایشگاهی پزشکی معاونت‌های درمان در کلیه دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی، ساختار، عملکرد و الگوی ارائه خدمات آزمایشگاهی ارتقا یابد.
سمیعی گفت: برنامه عملیاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تشکیل شبکه‌های آزمایشگاهی درمان و بهداشت در سال ۱۴۰۱، هم اکنون از فرصت و ظرفیتی که دولت سیزدهم در قالب پروژه پاسخ ایران به فوریت کووید۱۹ (ICERP۲) فراهم کرده بهره می‌برد و در حال انجام است.