خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جهاد تبیین یک وظیفه عمومی، فردی و سازمانی است

مهر | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 12:00
زاهدان - ماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان گفت: جهاد تبیین یک وظیفه عمومی، فردی و سازمانی است و مخاطب بیانات رهبر معظم انقلاب همه ما هستیم و وظیفه داریم این جهت را دنبال کنیم.
امام،تبيين،فرهنگي،جهت،سطح،فرهنگ،عمومي،عفاف،زاهدان،حجاب،جهاد، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در جلسه شورای فرهنگی عمومی استان که با سه دستور جلسه از جمله بررسی آسیب‌های فعالیت‌های مذهبی در ماه محرم، جهاد تبیین و فرهنگ عفاف و حجاب برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهارداشت: امام حسین (ع) در میان سلسله انبیا الهی و ائمه اطهار (ع) دارای یک جایگاه ویژه است و عزاداری برای ایشان امر مهمی است که بر اساس روایات وارد شده قبل از وقوع شهادت نقل مصیبت‌های ایشان توسط انبیا و پیغمبر اکرم (ص) وجود داشته و اشک ریختن برای ایشان موضوعیت دارد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به محور سوم جلسه و فرهنگ حجاب و عفاف بیان داشت: حجاب و عفاف اختصاص به قشر خاصی نداشته و جدا از اسلام در آداب و رسوم بسیاری از ملل وجود دارد و کار عمده در این جهت باید در حوزه فرهنگ صورت گیرد.
وی ادامه داد: برای نهادینه سازی و تحفظ بر این فرهنگ اسلامی و نیز مبارزه با آسیب‌ها نیازمند مقررات، همراهی دستگاه‌ها و ضمانت در اجرا هستیم که دستگاه‌های نظارتی هم باید پای کار بیایند.
آیت‌الله محامی عنوان کرد: برای موفقیت در این جهت نیازمند کار فرهنگی گسترده و ترسیم سطح مطلوب عفاف و حجاب بر گرفته از مبانی دینی با پرهیز از افراط و تفریط هستیم و در گام بعد نیز همه موظف به اجرای آن بوده و دستگاه‌های حاکمیتی در این جهت دارای اولویت هستند.
وی ادامه داد: دشمن فرهنگ عفاف و حجاب و کانون خانواده را نشانه گرفته و شرایط در سطح کشور چندان مطلوب نیست برای مثال باید دید که عفاف و حجاب در صدا و سیمای کشور چه مقدار با موازین اسلامی تناسب دارد یا در ادارات ما چه مقدار موازین شرعی رعایت می‌شود که متأسفانه خود ما به این فرهنگ ضربه می‌زنیم و این آسیب به تدریج نمایان می‌شود.