خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاشگران ذوب آهن اصفهان رکورد تولید 750 تن H18 در یک شیفت را ثبت کردند- اخبار بازار تسنیم

تسنیم | بازار | جمعه، 03 تیر 1401 - 11:36
تلاشگران ذوب آهن اصفهان رکورد تولید 750 تن H18 که یک محصول دارای ارزش افزوده بالا در سبد محصولات این مجتمع عظیم صنعتی محسوب می شود را در یک شیفت ثبت کردند .
توليد،H،تيرآهن،نورد،ذوب،650،پهن،بال،آهن،بازار،پروفيل،سازه،مه ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به اینکه این مقطع تولیدی به عنوان کاربردی ترین تیرآهن بال پهن، بازار بسیار خوبی دارد،افزود : بدون تردید وقتی که بازار کشور و مهندسین محاسب نظام مهندسی از تامین کافی و به موقع مقاطع H اطمینان خاطر داشته باشند،بزودی محاسبات سازه ها از بتن مسلح به سمت اسکلت فلزی بر مبنای H تغییر داده خواهد شد که حداقل ایمنی آن در مقابل زلزله 30 درصد بالاتر است و سرعت ساخت و ساز هم چیزی حدود 25 درصد سریع تر می باشد و از همه مهم تر عمر مفید سازه که در حال حاضر در ایران حدود 25 سال است به بیش از 100 سال خواهد رسید و در کل هزینه های ساخت و ساز را در ،دراز مدت بسیار کاهش خواهد داد : بر اساس رده بندی فعلی بازار از لحاظ سود آوری ،Hها در رتبه اول محصولات با ارزش بالا که در انحصار ذوب آهن می باشد ، سپس کلاف و پس از آنها I 7 (آی هفت ) قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه تیرآهن های بال پهن یکی از پر کاربرد ترین مقاطع فولادی در بازار دنیا هستند و به عنوان رکن اصلی اسکلت بندی ساختمان شناخته می شوند،افزود : استفاده از تیرآهن های بال پهن در صنعت ساختمان سازی مزایای بسیاری دارد که از جمله آن می توان به مقاومت بالا در برابر زلزله و رانش زمین اشاره کرد و از آنجا که ایران در منطقه زلزله خیز قرار دارد، استفاده از سازه های فلزی به جای سازه های بتنی باعث افزایش ایمنی ساختمان در برابر زلزله خواهد شد.