خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمایت از صادرات ذوب آهن اصفهان ، حمایت از تولید ملی است- اخبار بازار تسنیم

تسنیم | بازار | جمعه، 03 تیر 1401 - 11:36
علیرضا مقدسی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و هیات همراه پنج شنبه دوم تیرماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مدیرعامل و دیگر مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی ، در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب آهن شرکت کرد.
گمرك،كشور،ذوب،آهن،اصفهان،صادرات،توليد،شركت،همكاري،مسئولين،او ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گمرک اختصاصی ذوب آهن اصفهان ، اولین گمرک اختصاصی واحدهای تولیدی کشور محسوب می شود که در دهه پنجاه همزمان با تاسیس این شرکت آغاز به کار نمود و هم اکنون عمده واردات و صادرات ذوب آهن از این طریق انجام می شود.
رئیس کل گمرک ایران در آیین افتتاح ساختمان جدید گمرک اختصاصی ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت ، یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است .
وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان همکاری خوبی با گمرک در دهه های گذشته داشته و قطعاً این همکاری ها توسعه می یابد، افزود : با توجه به مازاد تولید فولاد و سرانه مصرف فولاد ، صادرات اهمیت ویژه ای برای واحدهای تولیدکننده فولاد دارد که برخی مسائل آن که به مبادی خروجی مربوط است از طریق همکاری و تعامل با گمرک کشور حل می شود.