خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونویسی افراطیون اصلاح طلب از دست افسر موساد/ نگرانی اصلاح طلبان تندرو از بی اعتبارشدن پروژه «شرطی سازی اقتصاد»

مشرق | سیاسی، برگزیده | جمعه، 03 تیر 1401 - 11:35
این بیانیه حاکی از آن است که افراطیون اصلاح طلب از بی اعتبار شدن پروژه «شرطی سازی اقتصاد» نگران هستند.
دولت،ايران،طلب،اصلاح،قرارداد،بيانيه،فوتي،افراطيون،تورم،اقتصا ...

خلاصه خبر

این حزب اصلاح طلب در بیانیه مذکور خواستار تسریع در روند احیای برجام شده و ادامه روند موجود را موجب تداوم و افزایش خسارات و فشار فزاینده بر اقتصاد کشور و معیشت و رنج روز افزون مردم اعلام کرده است.
این قرارداد بدون برجام و FATF امضا و اجرا شد.
همچنین واردات واکسن و تولید واکسن کرونا در داخل موجب شد تا ادعای جریان اصلاح طلب و مقامات دولت در ربط دادن واردات واکسن به مسئله برجام و FATF بیش از پیش بی اعتبار شود.
۵: این رویکرد اما گویا علاوه بر دشمنان ملت ایران، افراطیون اصلاح طلب را نیز نگران کرده است.
۶: افراطیون اصلاح طلب در مواجهه با کارنامه دولت رئیسی، تعمدا دو مسئله بسیار مهم را سانسور می کنند؛ یکی میراث دولت روحانی است و دیگری وضعیت فعلی جهان در حوزه اقتصادی و کالاهای اساسی پس از جنگ اوکراین است.
۷: بیانیه اخیر حزب اتحاد ملت گویای ۲ واقعیت است؛ اول اینکه شباهت این بیانیه با توصیه افسر موساد جدیدترین سندی است که نشان می دهد متاسفانه بخشی از جریان اصلاح طلب و به عبارتی افراطیون اصلاح طلب همراستا با دشمنان ملت ایران عمل می کنند.
این سند را بگذارید کنار اظهارنظر سران رژیم صهیونیستی در سال ۸۸ که افراطیون اصلاح طلب را «سرمایه های اسرائیل در ایران» و «نمایندگان اسرائیل در ایران» نامیده بودند.
دوم اینکه، این بیانیه حاکی از آن است که افراطیون اصلاح طلب از بی اعتبار شدن پروژه «شرطی سازی اقتصاد» نگران هستند.
«سعید حجاریان» از افراطیون اصلاح طلب و از بازداشت شدگان فتنه ۸۸ پیش از این گفته بود: «در الگوی مذاکره با خارج، ابتدا باید پذیرفت بر نفس مذاکره ایرادی مترتب نیست چه با جمهوری‌خواهان چه با دموکرات‌ها، چه بی‌واسطه و چه باواسطه...از تقاطع دو متغیر «خارج» و «مذاکره»...مقرر است میان دولت‌های خارجی و نظام مذاکراتی صورت بگیرد که اولا در رفتار نظام تغییراتی ایجاد شود و ثانیا بر سر مسائلی از جمله فعالیت‌های منطقه‌ای، موشکی و اتمی توافقاتی حاصل شود.».
واقعیت این است که برای افراطیون اصلاح طلب، لغو تحریم ها و گشایش اقتصادی اصلا محلی از اعراب ندارد؛ که اگر داشت وقتی وزیر خارجه دولت روحانی علیرغم وعده و وعیدهای فراوان دولت درباره فتح الفتوح و لغو یکباره تحریم ها، گفت «هدف از برجام اصلا اقتصادی نبود» از این اظهارنظر دفاع نمی کردند.