خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق باعث بی ثباتی در منطقه است

مهر | بین‌الملل | جمعه، 03 تیر 1401 - 11:23
شورای امنیت روسیه حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق را به شدت محکوم کرد و این اقدام تل آویو را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و عامل ایجاد بی ثباتی و نا امنی در منطقه قلمداد کرد.
فرودگاه،حملات،امنيت،سوريه،هوايي،روسيه،اعضاي،شوراي،بشردوستانه ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اعضای شورای امنیت روسیه با صدور بیانیه‌ای حمله به فرودگاه بین‌المللی دمشق در روز جمعه ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) را به شدیدترین وجه محکوم و اعلام کردند: حملات هوایی که بنا بر گزارش‌ها توسط اسرائیل انجام شد، به باند و سالن‌های انتظار فرودگاه خسارات جدی وارد کرد و باعث بسته شدن فرودگاه و تعلیق کلیه پروازهای بشردوستانه سازمان ملل شد که پیامدهای انسانی جدی را در پی داشت.
قابل ذکر است که رژیم صهیونیستی روز ۲۱ خرداد فرودگاه بین المللی دمشق را هدف حملات هوایی گسترده قرار داد که به علت گسترده بودن خسارات وارده به باند فرودگاه و تأسیسات داخلی آن، پروازها از و به این فرودگاه متوقف شد تا اینکه وزارت حمل و نقل سوریه روز چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با مرمت و بازسازی خسارات، فعالیت‌ها در فرودگاه دمشق از دیروز پنج شنبه به وضعیت عادی خود بازگشته است.