خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یورش نظامیان صهیونیست به «جنین»- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 03 تیر 1401 - 10:53
نظامیان صهیونیست بامداد امروز جمعه به یک شهرک در جنوب «جنین» در کرانه باختری حمله کردند.
مسجد،الاقصي،فلسطيني،اسلامي،اشغالگران،قدس،صهيونيستي،تاكيد،مقا ...

خلاصه خبر

نظامیان صهیونیست همواره با هدف ترور با بازداشت مبارزان فلسطینی به شهر جنین حمله می‌کنند و جوانان فلسطینی و مبارزان گردان جنین با نظامیان صهیونیست مقابله می‌کنند.
از سوی دیگر «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: مقاومت پایدار، هوشیار، سازگار با شرایط و توانمند برای ایستادگی و از خلاقیت برخوردار بوده و ظرفیت‌های لازم برای مقابله با ضربات اشغالگران را دارد.
این عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: نبرد برای دفاع از قدس همچنان ادامه داشته و اشغالگران در تحقق حاکمیت بر قدس با شکست مواجه شده‌اند.
وی افزود: قدس عرصه درگیری میان ما و اشغالگران بوده و به عنوان ملت فلسطین و مقاومت وارد جنگی مستقیم برای دقاع از قدس و مسجد الاقصی و محله‌های این شهر شده‌ایم.
سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین گفت: اسیران در زندان‌های اشغالگران سمبل مقاومت ما هستند.
دیدار هیئت حماس با رهبران جماعت اسلامی لبنان
هیئت بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی حماس به ریاست اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش با رهبران جماعت اسلامی لبنان در بیروت دیدار کرد.
جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات قدس و مسجد الاقصی و تلاش‌های دشمن صهیونیستی برای سیطره بر قبله نخست مسلمانان گفتگو کرده و بر مخالفت قاطع خود با روند عادی‌سازی روابط با این رژیم و تلاش‌های صهیونیست‌ها برای نفوذ به منطقه تاکید کردند.
اسماعیل هنیه بر حمایت کامل جنبش متبوعش از دولت، ملت و مقاومت لبنان در مقابله با تلاش‌های دشمن صهیونیستی برای غارت ثروت و منابع طبیعی این کشور تاکید کرد.
واکنش حماس به حفاری صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی
جنبش مقاومت اسلامی حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: حفاری‌های ادامه دار اشغالگران اسرائیلی در دو منطقه «دیوار براق» و کاخ‌های اموی تهدیدی مستقیم برای پایه‌ها و دیوارهای مسجد الاقصی به شمار رفته و تلاش برای نابودی آثار تاریخی و اسلامی شهر قدس محسوب می‌شود.
جنبش حماس در این بیانیه نسبت به پیامدهای خطرناک این گونه اقدمات هشدار داد و مسئولیت کامل هر گونه صدمه به این آثار تاریخی را متوجه مقامات رژیم اشغالگر دانست.
این جنبش فلسطینی جوامع کشورهای عربی، سازمان همکاری اسلامی و دولت اردن هاشمی که مسئول نظارت بر مسجد الاقصی است را به اقدام فوری برای توقف این گونه طرح‌های استعماری خبیثانه و حمایت از قدس و مسجد الاقصی که جایگاه عروج پیامبر گرامی اسلام به معراج و قبله اول مسلمانان است فراخواند.
پیش از این شورای اوقاف و امور مقدسات اسلامی قدس اشغالی نسبت به حفاری‌های انجام شده توسط اشغالگران صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی هشدار داد.