خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حداد عادل: امروز میدان برای چمران شدن باز است- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 10:37
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز میدان برای چمران شدن باز است، گفت: امروز واقعیت و موجودیت این انقلاب بیش از هر روزی در جهان حس می‌شود و به همان اندازه که انقلاب مهم است دشمنانش هم فعال هستند.
چمران،شهيد،انقلاب،مصطفي،دانشگاه،جبهه،لبنان،عضو،امام،همراه،فر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، غلامعلی حداد عادل شامگاه پنجشنبه در همایش بزرگداشت شهید مصطفی چمران که به همت سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، ضمن توصیف ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار اظهار داشت: بنده در دهه 50 مسئول گروه درس‌های علوم انسانی به دانشجوهای مهندسی دانشگاه صنعتی شریف بودم به همراه برادران شهید چمران و سعی می‌کردیم در آن فضای امنیتی که همه زیر نظر ساواک بودیم هوای دانشجویان متدین، مبارز و انقلابی را داشته باشیم.
وی ادامه داد: عباس چمران برادر بزرگتر شهید چمران چون مسئولیت معاونت آموزشی دانشگاه را برعهده داشت و با بنده و دیگر استادان انقلابی کاملا همسو و همراه بود و به روش‌های مختلف به صورت نامحسوس با کارهای انقلابی ما همراهی و حتی راهنمایی می‌کرد.
وی تصریح کرد: ما گاه و بیگاه توسط برادران شهید از فعالیت‌های مصطفی در لبنان مطالبی شنیده بودیم تا اوایل انقلاب پس از ورود امام راحل به ایران همراهشان به کشور بازگشتند و از آن موقع یک چهره نمونه و فعال دانشجوی انقلابی در نظر ما حاضر شد.
حداد عادل با بیان نقش شهید چمران در یکی دو سال قبل از شروع جنگ گفت: این شهید بزرگوار هم در صحنه‌های انقلاب و ارتباط با امام و بزرگان حضور داشت و هم به جهت ارتباط با لبنان، فلسطین و لیبی، نقش‌آفرینی مهمی در کشور داشت.
وی با اشاره به اینکه چمران در نهضت ملی شدن صنعت نفت یک دانشجوی فعال دانشگاه تهران و جزو دانشجویان مبارز بود، تصریح کرد: چمران در آن دوران موافق حرکت جبهه ملی و بعدا به دلیل اعتقادات دینی نزدیک به نهضت آزادی همراه با حرکات این جبهه شد و وقتی امام خمینی (ره) پرچم انقلاب را دست گرفت منافع مشترک این دو نهضت را در انقلاب دید و وارد جریان انقلاب شد.
وی بیان کرد: شهید سپهبد صیاد شیرازی برای ارتشیان سرافراز نمونه و الگو محسوب می‌شود.
در بین خلبانان شهید عباس دوران، در بین پاسداران امثال شهید خرازی، کاظمی، همت، سلیمانی و دیگر شهیدان بزرگوار سپاه پاسداران الگو هستند؛ در حالت کلی در هر صنفی نمونه فراوان داریم.