خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان: افزایش 30 درصدی مجازات جایگزین حبس / سال گذشته 30 هزار گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی صادر شد- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 10:37
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان از الکترونیکی شدن تمام امورات در سیستم قضایی خبر داد و گفت: به طور مثال سال گذشته فقط 30 هزار گواهی عدم سوء پیشینه به‌شکل الکترونیکی در سطح استان صادر شده است.
الكترونيكي،قضاييه،مجازات،قوه،حبس،جايگزين،امورات،زنجان،قضايي، ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام نیارکی تاکید کرد: امروزه با الکترونیکی شدن امورات، رسیدگی به پرونده‌ها و استعلامات نیز راحت‌تر شده و در واقع موجب صرفه‌جویی وقت می‌شود.
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان در ادامه به پیشرفت‌های قوه قضاییه و قضات در زمینه مجازات جایگزین حبس اشاره کرد و افزود: قضات زنجانی اقدامات بزرگی در زمینه مجازات جایگزین حبس انجام داده‌اند و حتی مورد تقدیر مسئولان کشوری قرار گرفته‌اند.
نتایج زیادی از طریق مجازات جایگزین حبس در زنجان رخ داده که حتی این گزارش‌ها هفته گذشته به معاون وزارت دادگستری اعلام شد بسیار مورد تشویق وی قرار گرفت.
وی تشریح کرد: در مجازات حبس، یک فرد زندانی می‌شود و از زندانی شدن او هیچ خیری به کشور و جامعه‌ نمی‌رسد ولی خوشبختانه در مدت اخیر 30 درصد مجازات جایگزین حبس افزایش یافته و در این طرح از محکومان در راستای خدمات عمومی به جامعه استفاده می‌‌شود.
خوشبختانه اکثر این امورات در مناطق محروم انجام شد و واقعا مجازات جایگزین حبس اثرات زیادی در استان زنجان خصوصاً در حوزه محرومیت‌زدایی داشت.
این طرح هم برکات زیادی داشته است چرا که نیازی نیست برای هر محکومی مجازات حبس استفاده شود.