خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همدان، دچار تنش آبی است/ کاهش ذخایر منابع آبی سد اکباتان

مهر | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 10:13
همدان- مدیرعامل آبفای استان همدان در ادامه به کاهش ذخایر منابع آبی سد اکباتان اشاره کرد و گفت: ذخیره آبی سد مذکور به ۸ میلیون متر مکعب رسیده که مدیریت وضع موجود تنها با درایت امکان پذیر است.
آب،مصرف،همدان،مديريت،بانوان،آبي،اشاره،تأمين،منابع،استان،وزار ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، رزمایش بزرگ مدیریت مصرف آب و برق از چهارشنبه؛ یکم تیرماه هم‌زمان با آغاز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب با همکاری وزارت نیرو و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی استان‌ها آغاز شد.
در این مراسم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ضمن اشاره به عنوان دومین روز از هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت: موضوع صرفه جویی یکی از توصیه‌های اکید دین و مقام معظم رهبری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه هر یک از شما بانوان سفیران آب در خانواده‌های خود هستید، اظهار کرد: در حال حاضر الگوی مصرف آب در میان مشترکین خانگی ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است که این رقم در استان متأسفانه ۴۵ لیتر بیش از الگوی مصرف می‌باشد.
بختیاری فر ضمن اشاره به تأخیر ۱۸ ساله در اجرای پروژه تأمین آب بلندمدت همدان گفت: در حال حاضر، مسئولین بیش از هر زمان دیگر دغدغه تأمین آب برای مردم را دارند و شرکت آب و فاضلاب نیز با تمام توان به دنبال تأمین از منابع جایگزین و مدیریت مصرف آب است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تاکید وزارت نیرو و استاندار همدان در خصوص عدم قطع آب در روزهای پیش رو اشاره کرد و گفت: البته شرکت آب و فاضلاب نیز تابع سیاست‌های وزارتخانه است اما مدیریت مصرف از سوی مردم از الزامات است.