خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس: نوسان‌های ارز قیمت خودرو را صعودی کرد- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:54
گروه استان‌ها- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گرانی‌های اخیر خودرو متأثر از نوسانات ارزی و افزایش قیمت دلار است و به همین خاطر با عقب‌نشینی قیمت ارز و تثبیت آن روند گرانی خودرو متوقف می‌شود.
خودرو،بازار،خودروسازان،خودروسازي،عباسپور،واردات،داخلي،ايراني ...

خلاصه خبر

وی اضافه کرد: علاج واقعی بازار خودرو متعادل کردن عرضه و تقاضا در این بازار است و در شرایط حاضر با توجه به کمبود تولید سالانه 500 هزار خودرو باید این شکاف از طریق واردات هدفمند پر شود و اعتقاد راسخ ما در طرح ساماندهی بازار خودرو این است که واردات بازار خودرو را سامان می‌دهد و با کاهش قیمت خودروهای خارجی خودروسازان داخلی را مجبور به تعدیل قیمت‌ها می‌کند.
عباسپور با بیان اینکه واردات راه‌حل کوتاه‌مدت تا میان‌مدت برای ساماندهی بازار خودروست، گفت: راهکار بلندمدت در این حوزه افزایش شرکت‌های خودروساز در بخش خصوصی و رقابتی کردن بازار خودروست و اگر قرار باشد خودروسازان جدیدی با ماهیت دولتی و مدیریت دولتی‌ها داشته باشیم، راه به جایی نخواهیم برد و کماکان نگاه انحصاری در صنعت خودرو خواهد ماند.