خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حوزه سنگ تزئینی در پیچ و خم ناملایمات‌ / فقط یک سوم ظرفیت تولید فعال است / دوبرابر ظرفیت صادراتی مغفول مانده- اخبار کاشان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:54
رئیس انجمن سنگ ایران با اشاره به ظرفیت تولید 30 میلیون تن سالانه گفت: مشکلات و عدم حمایت واقعی از تولید باعث شده تنها 10 میلیون تن تولید داشته باشیم.
صادرات،توليد،كاشان،سنگ،مشكلات،فرآوري،ظرفيت،حمايت،موضوع،شريفي ...

خلاصه خبر

رئیس انجمن سنگ ایران ضمن اشاره به تحریم‌ها و مشکلات صادرات حوزه سنگ ابراز داشت: بحث صادرات تحت فشار است و صادرات درستی ندارند و هزار و یک مشکل وجود دارد که باعث می‌شود این صنعت راحت نفس نکشند در حالی که 30میلیون تن ظرفیت معدنی داریم اما 10 میلیون تن تولید دارد.
شریفی با بیان اینکه راهی به جز توسعه صادرات وجود ندارد، تصریح کرد: وقت می‌بینیم در زمینه صادرات حمایت‌های دولتی لازم صورت نمی‌پذیرد، ناله این واحدهای تولیدی بلند می‌شود و باید صادرات 15 میلیون متر مربع به 30 تا 40 میلیون متر مربع افزایش پیدا کند.
شریفی با بیان اینکه این موضوع مشکلی مزید بر دیگر مشکلات شده است، گفت: اصولا وقتی حرف از حمایت تولید می‌زنیم باید واردات ماشین‌آلات در بخش گمرک از معافیت واردات برخوردار باشد و زمانی که نمی‌توانیم وام دو درصد به تولیدکننده پرداخت کنیم حداقل بحث حقوق و عوارض گمرکی را صفر کنیم.