خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مراکز مشاوره‌ای جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در ایلام تقویت می‌شود- اخبار ایلام - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:54
مدیرکل زنان و خانواده استانداری ایلام از تقویت مراکز مشاوره‌ای جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق در ایلام‌ خبر داد.
زنان،جهت،استان،ايلام،توجه،تخصيص،تامين،اعتبار،مراكز،ايجاد،ايل ...

خلاصه خبر

وی افزود: تخصیص اعتبار جهت ایجاد دفتر مطالعاتی زنان استان از جمله ضرورت نیازسنجی و اولویت‌بندی علمی پژوهشی مسائل حوضه زنان و خانواده‌ از دیگر برنامه در راستای توجه به نیاز زنان جامعه است که منجر به ایجاد بانک اطلاعاتی زنان استان به صورت سامانه آماری تحت وب شده و بر اساس این سامانه جامع آماری درصدد افزایش سطح مهارت‌های زندگی و خدمات مشاوره‌ای به جامعه زنان هستیم.
پوریان توانمندی زنان سرپرست خانوار را مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین اعتبار و تخصیص بودجه مورد نیاز جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانه‌وار و بدسرپرست و احداث مسکن برای آنها، انجام و ضرورت توسعه نشاط و شادابی در بین دختران ایلامی با توجه به آمار بالای خودکشی از طریق ایجاد فضاهای ورزشی مانند پارک‌ها و ورزشگاه‌ها نیز درصدر برنامه‌های استان ایلام برای جامعه زنان است.
وی گفت: ایجاد مرکز جامع توانبخشی زنان سالمند، معلول و بیماران روانی استان با توجه به عدم مشارکت سرمایه‌گذار و خیر بخش خصوصی در استان به عنوان یک چالش پیش روی این قشر از زنان بوده اما این چالش توسط دولت در حال انجام است.