خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده ایران در سازمان ملل: در کنار مردم افغانستان ایستاده‌ایم- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:52
نماینده دائم ایران در سازمان ملل با ابراز همدلی با مردم و خانواده قربانیان زلزله اخیر در خوست افغانستان گفت: ما در این زمان سخت در کنار مردم افغانستان ایستاده ایم و تاکنون دو محموله هواپیمای کمک های بشردوستانه را به مناطق زلزله زده ارسال کرده‌ایم.
افغانستان،ايران،ملل،سازمان،طالبان،تاكيد،كمك،حكومت،نماينده،فر ...

خلاصه خبر

تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان جزء حیاتی شناسایی بین‌المللی
سفیر ایران در سازمان ملل بر اهمیت تعامل مستمر جامعه جهانی با افغانستان به ویژه در حمایت از نیازهای بشردوستانه مردم تاکید کرد و از جامعه بین المللی به ویژه کشورهای کمک کننده خواست که به ارائه همه کمک های ممکن و ضروری به مردم افغانستان ادامه دهند.
تخت روانچی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چند ماه گذشته بیش از 30 محموله کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان ارسال کرده است.
آزادی دارایی‌های مسدود شده افغانستان نباید سیاسی و مشروط شود
تحریم‌های شورای امنیت نباید مانع همکاری‌های بشردوستانه و اقتصادی شود
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد که تحریم های اعمال شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد بر افراد و نهادهای خاص در افغانستان نباید مانع همکاری های بشردوستانه، اقتصادی یا توسعه ای با افغانستان شود.
تخت روانچی در ادامه با ابراز نگرانی از اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان گفت حملات منتسب به داعش و گروه های وابسته به آن در افغانستان گسترش یافته است.
این روند بر درخواست مستمر جامعه بین‌المللی تاکید می‌کند که طالبان باید به مبارزه با تروریسم متعهد بوده و اطمینان حاصل کنند که افغانستان دیگر پناهگاه امنی برای گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده نیست که نه تنها در افغانستان، بلکه مسئول اعمال وحشیانه تروریستی در سراسر منطقه و فراتر از آن بوده‌اند.
استقبال از تصمیم طالبان برای غیرقانونی کردن مواد مخدر
ادامه مشورت با همسایگان افغانستان و شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی