خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سنای آمریکا طرح محدودیت مالکیت سلاح را تصویب کرد

مهر | بین‌الملل | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:47
تنها چند ساعت پس از آزادی حمل سلاح گرم در اماکن عمومی آمریکا توسط دیوان عالی این کشور، جمهوری‌خواهان و دموکرات های سنا به پیش نویس طرحی محدودیت مالکیت سلاح رأی مثبت دادند.
سلاح،آمريكا،طرح،تصويب،مجلس،حمل،سنا،مالكيت،نيويورك،بايدن،سناي ...

خلاصه خبر

پس از وقوع حوادثی از قبیل تیراندازی در سوپر مارکت در «بوفالو» واقع در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش خشونت‌های مرتبط با اسلحه افزایش یافته است و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که از لایحه مصوب مجلس سنا در آمریکا پیرامون سخت گیرانه تر کردن حمل آزادانه سلاح حمایت می‌کند.
این در حالی است که انجمن سلاح آمریکا که بزرگترین لابی آزادی سلاح در آمریکا است با این طرح سنا مخالفت و از همراه شدن جمهوری خواهان با دموکرات‌ها برای تصویب این طرح انتقاد کرد.
تصویب پیش نویس طرح محدودیت مالکیت سلاح در مجلس سنا در حالی صورت گرفت که دیوان عالی آمریکا دیروز پنجشنبه، با لغو قانون حمل اسلحه در نیویورک، که بیش از یک قرن پیش وضع شده بود، اعلام کرد مردم آمریکا حق دارند در اماکن عمومی با خود سلاح حمل کنند.