خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وصول 4000 میلیارد تومان مالیات توافقی از اصناف/ مالیات 1.7 میلیون واحد صنفی پرداخت شد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 03 تیر 1401 - 09:12
بر اساس گزارش سازمان امور مالیاتی، حدود 1.7 میلیون واحد صنفی از طریق سازوکار تبصره 100 قانون مالیاتهای مستقیم اقدام به پرداخت مالیات توافقی کرده‌اند.
ماليات،تومان،مالياتي،پرداخت،مودي،تبصره،100،قانون،سازمان،ماده ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درآمد مالیاتی دولت در دوماهه نخست سال جاری بیش از 61 هزار میلیارد تومان بوده که از این رقم، حدود 22 هزار میلیارد تومان معادل 35 درصد آن مربوط به مالیات اشخاص حقوقی یا همان شرکت‌ها، 12 هزار میلیارد تومان معادل 20 درصد مربوط به مالیات بر درآمد (حقوق و دستمزد و مستغلات و مشاغل)، حدود 2 هزار میلیارد تومان معادل 3/5 درصد مربوط به مالیات بر ثروت و 25 هزار میلیارد تومان نیز مربوط به مالیات بر کالا و خدمات (ارزش افزوده و ...) بوده است.
مطابق حکم مقرر در تبصره ماده (100) قانون مالیات‌‌‌های مستقیم، سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند برخی از مشاغل یا گروه‌‌‌هایی را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها بر اساس معافیت مندرج در ماده (84) این قانون باشد، از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مؤدیان مذکور را به ‌‌‌صورت مقطوع تعیین و وصول نماید.