خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهید چمران شاخصی همه جانبه برای دانشگاهیان است

مهر | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 08:59
اصفهان-عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شاخص همه دانشگاهیان شهید چمران است که با وجود شخصیت بین‌المللی و علمی بالا در زمان انقلاب پای ایران ایستاد و برای کشورش خدمت کرد.
شهيد،چمران،انقلاب،حداد،عادل،دانشگاهي،ادامه،فرهنگي،انقلابي،جب ...

خلاصه خبر

حداد عادل خاطر نشان کرد: در زمان جنگ عنوان جنگ‌های نامنظم را آغاز کرد و از تمام آموزه‌های جنگی خود در مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده کرد.
پیوست به انقلاب با تمام وجود
وی خاطر نشان کرد: در مبارزات جنبش نهضت ملی صنعت نفت مبارز بوده است و موافق جبهه ملی در سال ۱۳۳۲ بوده است و زمانی که امام (ره) پرچم انقلاب را به دست می‌گیرد چمران نه در سطح جبهه ملی و نه در نهضت آزادی منفعل نمی‌ماند بلکه با تمام وجود به انقلاب اسلامی می‌پیوندد.
شخصیتی بین‌المللی که پای ایران و انقلاب ایستاد
حداد عادل با بیان اینکه شهید در قرآن به معنی گواه و شاهد و مثال‌زدنی و الگو نام برده است، گفت: در این انقلاب در هر صنف و جماعتی نمونه‌ای داریم که ممکن است درجاتی هم داشته باشند و شهید چمران الگوی دانشگاهیان در قیامت است.
حداد عادل ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر حل مشکلات اقتصادی و کار فرهنگی است و از جامعه دانشگاهی این انتظار را دارند که در این دو جبهه فعال باشند و در واقع تولیدی که پایه‌های آن در دانشگاه باشد را خواستار است.