خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همسایگان افغانستان، از جمله ایران، نباید تمام فشارهای پذیرش پناهجویان افغان را تحمل کنند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | جمعه، 03 تیر 1401 - 08:41
مجید تخت رواچی گفت: در این زمان سخت در کنار مردم افغانستان ایستاده ایم و تاکنون دو محموله هواپیمای کمک های بشردوستانه را به مناطق زلزله زده ارسال کرده ایم.
ايران،افغانستان،كشور،اتباع،افغانستاني،مهاجران،كمك،دفاتر،آمار ...

خلاصه خبر

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نشست شورای امنیت در مورد افغانستان با اشاره به اینکه ایران میزبان میلیون‌ها پناهنده بوده است که متأسفانه در ۴۰ سال گذشته کمترین کمک بین المللی را دریافت کرده، گفت: همسایگان افغانستان، از جمله ایران، نباید تمام فشارهای مربوط به پذیرش پناهجویان افغان را تحمل کنند و سایر کشورها نیز باید از پناهجویان استقبال کنند.
مجید تخت روانچی همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در چند ماه گذشته بیش از ۳۰ محموله کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان ارسال کرده، از جامعه بین المللی به ویژه کشورهای کمک کننده خواست که به ارائه همه کمک های ممکن و ضروری به مردم افغانستان ادامه دهند.
حاکمان جدید در افغانستان شیوه‌ای دیگر برای حکمرانی برگزیدند، قوانین قبلی تغییر کرد و بخشی از مردمی که با سیاست‌های جدید سازگاری پیدا نکردند، مهاجرت را راهی جایگزین به جای زندگی در افغانستان جدید دانستند.