خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فارس، پایلوت راه‌اندازی هنرستان‌های دانش‌بنیان در سطح کشور می‌‌شود/ تصویب ۴۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آموزشی فارس

فارس | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:14
وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آموزشی فارس تصویب شد و ۲۰ میلیارد هم برای تجهیزات داده می‌شود.‌
آموزش،پرورش،فارس،استان،شيراز،آموزشي،فرهنگيان،ادامه،كشور،دانش ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، یوسف نوری روز عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس اظهار کرد: آموزش و پرورش نقش بسزایی در ابعاد مختلف جامعه دارد و اگر نظام آموزش و پرورش تقویت شود قطعا جامعه هم اصلاح خواهد شد.
وی به تأثیر آموزش و پرورش بر بخش‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: اگر آموزش و پرورش را تقویت کنیم دیگر زندانی، بیمار و حتی مشکلات ارزی برای خرید مواد اولیه دارویی نداریم.
بدون شک اگر به آموزش و پرورش توجه شود مشکل اشتغال هنرستانی‌ها نیز برطرف خواهد شد.
در این مدارس که جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شوند ۲۰ درصد اعتبار از سوی شما و ۸۰ درصد وزارت خانه ورود می‌کند.
کمبود نیروی آموزشی در آموزش و پرورش فارس
وی در ادامه آماری از مراکز رفاهی و درمانی و اقامتی فرهنگیان استان ارائه داد و از مهمانسرای فرهنگیان اقلید با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی نام برد که چند سالی است رها شده و در حال مستهلک شدن است و همچنین مهمانسرای باشگاه شماره دو شیراز که ناتمام مانده و در تجهیز سوییت ها و انشعابات نیاز به اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد دارد و مراکز رفاهی فرهنگیان جهرم و فسا و داراب که سالها است نیمه کاره مانده است.
موضوع دیگری که در شورای آموزش و پرورش استان مطرح گردید، تاکید به توسعه اردوگاه ها و کانون های فرهنگی و خوابگاه های استان برای افزایش ظرفیت گردش پذیری استان بود و لزوم تکمیل و تجهیز اردوگاه شهید دستغیب به سینما و خوابگاه و ورزشگاه و رستوران با اعتباری حدود ۷۵ میلیارد و همچنین رسیدگی به وضعیت اردوگاه های شهرستان های سپیدان و اقلید و فسا و سیوند و مرودشت و راهیان نور و اردوگاه فین در چالوس، مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین به کلنگ‌زنی دهکده ورزشی جنوب کشور و زورخانه فرهنگیان در جنب آن و احداث ساختمان جدید دانشگاه فرهنگیان اشاره شد و تعهدات لازم برای ساخت این پروژه ها بین اداره کل آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش و استانداری و دستگله های اجرایی رد و بدل شد.
استاندار نیز با عضویت اداره کل آموزش و پرورش در شورای پژوهش استانداری در کنار دانشگاه های استان فارس، موافقت نمود.