خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجارت با ترکمنستان فعال شود/خرید تضمینی دام در خراسان‌شمالی مصوب شد

فارس | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:14
آیتالله رئیسی گفت: ترکمنستان از دادوستد با ایران استقبال کرده است و باید از این فرصت استفاده کرد تا تجارت فعال شود و سطح تجارت با این کشور رشد کند.
استان،خراسان،شمالي،كشور،موضوع،آب،پتروشيمي،تجارت،جمهور،بودجه، ...

خلاصه خبر

آیت الله رییسی گفت: دولت آغاز خرید تضمینی دام در استان را مصوب کرده است تا دامدار با آرامش کامل کارش را انجام دهد و مشکلی نداشته باشد.
رییس جمهور گفت: موضوع آب پتروشیمی هم باید با پساب جایگزین شود، زیرا مسئله کمبود آب و مدیریت آب مطرح است و میزان آب موجود مدیریت شود که تاکید شد حداکثر تا آخر سال این موضوع حل شود.
وی اظهار داشت: در استان خراسان شمالی صنایع دستی قابل عرضه ای دارند که محلی برای فروش ندارند و سود به جیب دلال می رود و مصوب شد که بازار دائمی برای عرضه صنایع دستی ایجاد شود و در صورت ضرورت در شهرستان ها اجرایی شود.
وی گفت: بودجه خاصی برای استان ها در نظر گرفته شد که سند عدالت و پیشرفت در هر کشور زیرنظر استاندار راه اندازی شده و از درآمد استان حاصل می شود به طور نمونه فروش اموال مازاد دولت به این صندوق ریخته شود، حق مالکانی معادن به صندوق ریخته شود، برای هر اقدامی که در استان لازم است قرار داده شده است.