خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرمایه سه هزار میلیاردی که در گمرک بوشهر خاک می‌خورد/ ۱۲۰ دستگاه خودرو سواری در انتظار حکم قضائی

فارس | استان‌ها | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:14
مدیرکل اموال تملیکی استان بوشهر گفت: ۳۷۵ خودرو و ماشین‌آلات راهسازی در انبارهای گمرک و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر وجود دارد که در مجموع به ارزش سه هزار میلیارد تومان منتظر حکم قضائی هستند که هنوز ترخیص نشده است.
بوشهر،گمرك،رسوبي،استان،بهادري،راهسازي،بنادر

خلاصه خبر

وی افزود: ۹۴ دستگاه راهسازی به ارزش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در انبار گمرک و اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر وجود دارد که این ماشین‌آلات از سال ۱۳۹۲ در انبار این دستگاه‌ها توقیف و هنوز ترخیص نشده است.
وی با بیان اینکه خودروهای رسوبی در گمرک مشمول قانون قاچاق هستند بیان کرد: برای بقیه خودروهای رسوبی در گمرک و بنادر استان بوشهر هم اگر حکم قضائی صادر شده به سبب نداشتن مجوز قانونی، هنوز ترخیص نشده‌اند.
بهادری یکی از اولویت‌ها را تعیین تکلیف کالاهای رسوبی و سریع الفساد موجود در انبارها عنوان کرد و ابراز داشت: در بازدید معاون و نماینده دادستان بوشهر از انبارهای اموال تملیکی استان بوشهر، برای تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌ها، دستور فروش کالاهای رسوبی و سریع الفساد موجود در انبارها به قید فوریت صادر شد؛ همچنین معاون دادستان بوشهر در این بازدید نسبت به تعیین تکلیف ماشین‌آلات راهسازی متروکه موجود در انبارها نیز قول مساعد داد.