خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 08 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خدمات روان‌شناسی و مشاوره را بیمه کنید

فارس | اجتماعی و حوادث | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:14
جمعی از مخاطبان خبرگزاری فارس با راه اندازی کمپینی، خواستار لزوم تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره شد‌ه‌اند.
روانشناسي،مشاوره،بيمه،روان،نگاه،دريافت،توجه،قرار،درمانگر،روا ...

خلاصه خبر

در نقطه مقابل نیز هزینه‌های بالای مشاوره و جلسات روانشناسی نیز عامل مهمی در بی رغبتی مردم به دریافت چنین خدماتی است.
جمعی از مخاطبان خبرگزاری فارس با راه اندازی کمپینی، خواستار لزوم تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره شده‌اند.
آنها یادآور شده اند:‌با توجه به افزایش هزینه‌های معیشتی مردم وعدم مراجعه اکثر افراد به روانشناس و روان درمانگر به علت‌عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های خدمات روانشناسی، در جهت رفع مشکلات شخصی و خانوادگی (با توجه به اینکه درمان در روانشناسی در اکثر موارد لازمه آن قرار گرفتن در دوره چند جلسه‌ای است و این خود بار مالی زیادی را متوجه مراجع کننده می‌کند، باید پوشش بیمه‌ای این خدمات در دستور کار قرار گیرد.
اظهارات مسئولان در مورد بیمه نشدن خدمات روانشناسی نبود بودجه است؛ با این وجود اگر تنها کمی دقیق‌تر به مسئله نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که دسترسی آسان مردم به روانشناس و روان درمانگر چگونه می‌تواند بار مالی بسیاری را از دوش خانواده‌ها و جامعه و بودجه‌ کشور بردارد.