خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفردر دانشگاه‌های کشور فعال است

فارس | دانش و فناوری | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:13
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد خوابگاه‌های کشور ۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفر و با متوسط پوشش خوابگاهی ۳۷ درصد است.
دانشگاه،كردستان،دانشجويان،بلوك،رفاه،علوم،وزارت،گنجي،صندوق،فن ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بخش‌های مختلف دانشگاه کردستان از جمله ۶ بلوک خوابگاه فرشتگان، سلف سرویس دانشجویی مرکزی، سراهای دانشجویی پسران دیار و دختران کوثر بازدید کرد.
وی تصریح کرد: در دانشگاه کردستان سطح پوشش خوابگاهی تقریبا نزدیک به سطح متوسط کشور است و امید می‌رود این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد ضمناً دانشگاه کردستان در این راستا برنامه مدونی برای چندسال آینده خود دارد.
گنجی تصریح کرد: بخشی از اعتبارات این خوابگاه‌ها‌ شامل، ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه، ۱۰ درصد از تملک دارایی دانشگاه، بخشی نیز از بودجه سفرهای استانی و بخشی هم از بند الف تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تامین خواهد شد.