خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده مردم اصفهان در مجلس: کارتن‌خواب‌ها یک کاروانسرای تاریخی و 400 ساله اصفهان را اشغال کرده‌اند- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:54
گروه استان‌ها-نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه کاروانسرای تاریخی 400 ساله در اصفهان مرکز نگهداری کارتن‌خواب‌ها شده است، گفت: کارتن‌خواب‌ها نیاز به مرکز دارند اما نباید برای این امر از بنای تاریخی 400 ساله استفاده شود.
اصفهان،تاريخي،بقاع،بناهاي،استان،متبركه،تعريف،گذشته،مرمت،400، ...

خلاصه خبر

به گزارش، خبرگزاری تسنیم ازاصفهان، مهدی طغیانی در کارگروه بررسی مسائل مربوط به حفظ، احیا و تسهیل در امر سرمایه‌گذاری اماکن تاریخی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اصفهان، با بیان اینکه تعریف محل درآمدهای جدید برای موقوفات استان اصفهان امری ضروری است، اظهار داشت: در گذشته برای تعمیر بقاع نسبت به فروش سرقفلی اقدام می‌کردند و درآمد نیز آن طور که باید در بقاع هزینه نمی‌شد از این رو بهتر است که محل درآمدهای جدیدی در بقاع متبرکه استان تعریف شود.
وی تصریح کرد: باید برای بقاع متبرکه استان اصفهان رویداد تعریف شود، در گذشته رویدادهایی را داشته‌ایم که درآمدزا بوده است مانند آئین نان و ماست در امامزاده درب امام که هنوز این آئین در ذهن همه مردم مانده است.
علیرضا ایزدی افزود: در مورد رسیدگی به وضعیت بقاع متبرکه در استان اصفهان همه دستگاه‌ها کوتاهی کرده‌اند و در این زمینه پیشنهاد ما این است که خدام امامزادگان نسبت به اهمیت بناهای تاریخی این بقاع آموزش ببینند و اهمیت آنها را بدانند تا دیگر نیازی به استفاده از شیشه سکوریت برای حفاظت نباشد.