خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عادلانه سازی یارانه ها به تقویت دانش بنیانها منجر می شود

مهر | دانش و فناوری | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:53
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مردمی‌سازی و عادلانه‌سازی یارانه‌ها ضمن آن‌که باعث می‌شود نوآوری توسعه پیدا کند، به تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق منجر می‌شود.
فناوري،نوآوري،حوزه،توسعه،علمي،قانون،معاونت،ستاري،مردمي،رياست ...

خلاصه خبر

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری قانون جهش تولید دانش‌بنیان را گامی اثربخش و ماندگار در رونق زیست‌بوم فناوری و نوآوری دانست و گفت: این قانون، حاصل ۳ سال کار جدی، مطالعه و بهره‌مندی از تجربیات گذشته است که در قالب همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف به ویژه مجلس شورای اسلامی با معاونت علمی و فناوری به ثمر نشست.
ستاری اجرائی سازی مفاد این قانون متناسب با ماهیت و وظایف دستگاه‌های مختلف کشور را یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و گفت: به محض ابلاغ این قانون توسط ریاست محترم جمهوری، بیش از ۱۲ پیش نویس آیین‌نامه و چندین دستورالعمل که آماده است، با تصویب نهایی در برنامه اجرائی بخش‌های دولت قرار می‌گیرد و جهت گیری در تمامی بخش‌های کشور معطوف به تولید دانش‌بنیان را رقم خواهد زد.