خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سخنگوی پلیس: کشف بیش از 3 میلیون لیتر روغن خوراکی و هزاران تن آرد و گندم احتکارشده از ابتدای سال- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:52
سردار حاجیان گفت: ز ابتدای سال جاری تا به امروز سه میلیون و 300 هزار لیتر روغن خوراکی، بیش از پنج هزار و 300 تن گندم و آرد، بیش از دو هزار و 700 تن نهاده‌های دامی و سه هزار و 300 تن برنج کشف شده است.
كشور،قاچاق،انتظامي،تن،فرماندهي،پليس،ارز،كالا،بحث،اقتصادي،مجر ...

خلاصه خبر

این مقام انتظامی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز، بیان کرد: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند ایجاد قرارگاه امنیت اقتصادی (امین) از ابتدای سال جاری بود که بیش از 10 هزار و 880 تیم عملیاتی در این قرارگاه فعال هستند‌ و ارتباط خوبی با دادستانی کل‌ کشور و سازمان تعزیرات دارند.
حاجیان تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته نیز بیش از 177 تن برنج احتکار شده و قاچاق، بیش از 186 تن گندم و آرد، بیش از 430 تن روغن و 176 تن نهاده‌های دامی کشف شد.
افزود: باید بررسی کنیم قاچاق بیشتر از چه مجاری کشور روی می‌دهد، در حوزه مرزبانی مسلماً این اتفاق روی نمی‌دهد باید نظارت بر مبادی رسمی‌ ورودی و خروجی کشور بیشتر باشد و قوانین سخت‌گیرانه‌تری در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز داشته باشیم.
همچنین رانندگان خدروهای شوتی 177 فقره تصادف داشتند و 318 نفر از آن‌ها در این‌ تصادفات فوت شدند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در سال گذشته اقدامات خوبی درباره قاچاق سلاح در فضای مجازی انجام شد و 651 مورد عملیات علیه فروشندگان سلاح منجر به شناسایی 22 باند سازمان‌یافته در حوزه قاچاق سلاح شد دو هزار و 800 میلیارد تومان گردش مالی داشتند، سرشاخه‌های آن‌‌‌ها بعضاً در خارج از کشور بودند.