خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مهلت ۲۰ روزه نقل و انتقال مالکیت کارخانه ریسباف

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:41
اصفهان- رئیس شورای شهر اصفهان گفت: هفته پیش مصوب شد طی ۲۰ روز از تاریخ آن جلسه این نقل و انتقال بین بانک ملی و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان مالک انجام و عملیات اجرایی این موزه ملی آغازشود.
اصفهان،ملي،شهر،موزه،جمعيت،روز،مسئولان،فرهنگ،شوراي،اهتمام،امي ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نورصالحی در نطق پیش از دستور چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: مناسبت‌های ارزشمندی را پیش رو داریم که ۲۵ اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است.
وی افزود: شاهنامه یکی از نمونه‌های ارزشمند میراث مکتوب زبان فارسی است که در زمره میراث ناملموس فرهنگی قلمداد می‌شود و برپایه عقل و خرد نهادینه شده است و همان‌گونه که خود می‌سراید این اثر سترگ زنده کننده هویت ایرانی و زبان گرانقدر پارسی است.
فرهنگ پهلوانی و پیاده سازی مصادیق آن در اصفهان
وی با اشاره به ۲۹ اردیبهشت مقارن با ۱۷ شوال روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، بیان کرد: سالروز مبارزه امام علی (ع) با عمر بن عبدود در جنگ خندق یادآور روحیه جوانمردی و فتوت امیرالمومنین (ع) است که شاعر برجسته مولوی نیز به زیبایی آن را به تصویر کشیده است و همگی آشنای با این واقعه هستند.
رئیس شورای شهر اصفهان افزود: اقدام امام علی (ع) در این واقعه درس بزرگی برای بشریت است که جز برای رضای خود شمشیر از نیام بر نمی‌کشد و آنجایی که نفس میدان‌داری می‌کند شمشیر را غلاف کرده و سر نفس را از تن جدا می‌کند و امیدواریم همگی ما از این حرکت امام علی (ع) درس بگیریم و در همه کارها اخلاص داشته باشیم و جز در پی رضای حق نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: آئین پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای یکی از مصادیق میراث فرهنگی ناملموس ایران است که سال ۸۹ در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است، البته در اصفهان مصادیق آن با اهتمام مدیران شهری و شورا یکی از بسترهای مناسب برای پیاده‌سازی این فرهنگ در اصفهان بوده است.