خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

54 درصد مصرف تخم‌مرغ کهگیلویه و بویراحمد تولید داخل استان است- اخبار کهگیلویه و بویراحمد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:31
گروه استان‌ها_رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حجم تولید تخم‌مرغ در استان گفت: بیش از نیمی از نیاز این استان به محصول تخم‌مرغ در درون همین استان تولید می‌شود.
استان،توليد،واحدهاي،مرغ،كهگيلويه،بويراحمد،تامين،واحد،مرغداري ...

خلاصه خبر

از سوی دیگر چندی پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به اینکه از سرمایه گذاران و متقاضیان پرورش طیور در این استان حمایت می‌کنیم و تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار می‌دهیم، عنوان کرد: براساس سیاست‌های گذشته و متناسب با شرایط همان زمان صدور پروانه پرورش مرغ، چه تخم ‌گذار و چه گوشتی ممنوع بود، که با پیگیری‌های انجام شده این مانع رفع شده و امیدواریم در آینده شاهد افزایش تولید در منطقه باشیم.
سید علی احمدزاده افزود: اگر صنعت مرغداری در استان رونق یابد علاوه بر ایجاد اشتغال و تامین مرغ و تخم مرغ، چنانچه مازاد تولید داشته باشیم می‌توانیم به کشورهای همسایه هم صادرات داشته باشیم، هرچند تامین نیاز واحدهای فرآوری و تکمیلی در بخش‌های پایین دست می‌تواند ارزش افزوده بالاتری برای کشور ثبت کند نه اینکه فقط تخم مرغ صادر کنیم.