خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگاهی به تقابل ذوب‌آهن و تراکتور؛ عملکرد امیدوار کننده گاندوها- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:31
گروه استان‌ها- ذوب‌آهن شب گذشته باوجود ناکامی در کسب نتیجه فوتبال خوبی به نمایش گذاشت و از انسجام تیمی و تاکتیکی بهتری نسبت به تراکتور برخوردار بود و همین دو فاکتور می‌تواند تیم تارتار را به آینده امیدوار نگه دارد.
بازي،تراكتور،تيم،تارتار،گذشته،دست،هفته،فصل،گل،هجومي،شوت،تساو ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس روز گذشته با برگزاری 8 دیدار خاتمه یافت که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن مقابل تراکتور تبریز با تساوی بدون گل متوقف شد.
شاگردان تارتار با این تساوی 33 امتیازی شده و با توجه به سایر نتایج به رده دهم جدول صعود کردند.
تارتار می‌دانست که تراکتور نیاز مبرمی به برد دارد و فوتبال هجومی خواهد گذاشت و بر همین اساس تارتار شب گذشته تیمش را با آرایش 1_2_4_3 راهی میدان کرد و رو به ارائه یک بازی واکنش‌گرا آورد، ذوبی‌ها در نیمه نخست تلاش کردند که مالکیت توپ را به تیم حریف سپرده و کنترل فضاهای بازی را در دست بگیرند و با کشاندن تراکتوری‌ها به میانه میدان‌‌، با استفاده از ضدحملات برق‌آسا و پر‌ تعداد مدافعان تیم مقابل را وادار به اشتباه کرده و با به دست آمدن گل برتری نتیجه را حفظ کنند.
با این حال نوع نمایش شاگردان ساغلام باعث شد که سبزپوشان اصفهانی در نیمه دوم تغییر تاکتیک داده و رو به اجرای یک فوتبال هجومی و مالکانه بیاورند و تلاش کنند تا با نفوذ از جناحین، شوت از راه دور و ارسال‌های کوتاه و بلند از کناره‌ها به گل برسند.
ذوب‌آهن شب گذشته در فاز هجومی از ضرب‌آهنگ حرکتی چندان خوبی در فاز هجومی برخوردار نبود، اما در طول بازی از انسجام تاکتیکی، نظم دفاعی و ساختار تیمی هدفمندتری نسبت به تراکتور داشت و می‌توانست برنده بازی باشد اما اشتباه عجیب داور مسابقه در آفساید اعلام کردن گل ذوب‌آهن مانع پیروزی گاندوها شد.
آمار بازی نشان می‌دهد که ذوب‌آهن شب گذشته در اکثر پاراکترهای فوتبالی از جمله مالکیت توپ، تعداد و دقت پاس و تعداد شوت برتری قاطعی نسبت به تراکتور داشت اما نتوانست از این برتری استفاده کند.
ذوبی‌ها شب گذشته 10 بار به سمت دروازه تراکتور شوت زدند که از این تعداد یک شوت آنها در چارچوب بود، این در حالی است که بازیکنان تراکتور شب گذشته 5 بار شوت زدند که از این تعداد 2 شوت آنها درون چارچوب بوده و هیچ گلی به دست نیامد.
تارتار: چند کمک‌داور شائبه درستی برای ما ایجاد کردند/ نمی‌خواهند ذوب‌آهن موفق شود
داوری که به سمت وسط زمین رفتی و به‌درستی گل اعلام کردی؛ چرا برگشتی؟
«این داور را که گل ما را برگرداند، به خدا واگذار می‌کنم».
تارتار با تمجید از باشگاه ذوب‌آهن گفت: فکر می‌کنم دوست ندارند تیم‌های خوب و دارای ساختار مانند ذوب‌آهن که امکانات و عملکرد خوبی دارند، موفق شوند و این از مشکلات فوتبال ماست.
وی در واکنش به سوالی درباره گل ابراهیم‌زاده که توسط داور آفساید اعلام شد، عنوان کرد: من آن صحنه را ندیدم.