خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سند رشد و پیشران اقتصادی مازندران تدوین شده است

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:24
ساری- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اشاره به فراهم شدن امکان رشد۷.۸ درصدی در استان گفت: سند رشد تولید استان به عنوان پیشران اقتصادی تدوین شده است.
استان،بودجه،اقتصادي،درصد،برنامه،تسهيلات،تحقق،اساس،منابع،هدف، ...

خلاصه خبر

وی همچنین اظهار داشت: این سند به عنوان محرک توسعه و زمینه ساز مشارکت بخش خصوصی و در راستای مردمی کردن اقتصاد استان تنظیم شد.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران خاطرنشان کرد؛ بر اساس سند بودجه سال ۱۴۰۱ رشد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف اقتصادی استان به ترتیب رشد بخش کشاورزی ۷.۸ درصد، بخش معدن ۱۱.۱ درصد، بخش صنعت ۱۰.۹ درصد و بخش خدمات نیز درصد و در مجموع رشد ارزش افزود ۷.۸ درصد برای استان هدف گذاری شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در مورد هدف گذاری اشتغال در سال ۱۴۰۱ گفت: برای اجرا و حمایت از برنامه‌های ایجاد فرصت‌های شغلی در استان، تسهیلات ویژه ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است که در این خصوص تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ و بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه و تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی از مهمترین منابع پشتیبان سیاست‌های اشتغالزایی در سال جاری به شمار می‌رود.