خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سامانه نرم افزاری «عملیات هوشمند» حوادث در هلال‌احمر طراحی شد

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:24
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به طراحی سامانه عملیات هوشمند در گفت: با استفاده از این سامانه در هنگام وقوع حوادث، 46 لایه اطلاعاتی فعال شده و نزدیک ترین تیم های ارزیاب اعزام می شوند.
مديريت،هلال،احمر،جمعيت،امداد،حوادث،سامانه،هوشمند،عمليات،سوان ...

خلاصه خبر

وی افزود: آمادگی هلال‌احمر ایران به دلیل حضور جوانان، امدادگران و نجاتگران داوطلبی است که برای تسکین آلام، درد و رنج مردم در کنار نیروهای کادر هستند و با پشتوانه لجستیک عملیاتی و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و همچنین استفاده از سیستم‌های نوین نرم افزاری تلاش دارند تا در کمترین زمان ممکن، حوادث را ارزیابی و خدمات لازم را ارائه کنند.
سپس با فعال سازی لایه‌های اطلاعاتی، نزدیک ترین خانه هلال، مرکز امدادی و پایگاه امداد و نجات نمایش داده شده و بلافاصله تیم‌های ارزیاب امدادی به محدوده تحت تأثیر اعزام خواهند شد.
ارسال پیام هشدار به امدادگران
این مقام مسئول در هلال احمر تصریح کرد: برای اعلام گزارش حادثه به تیم‌ها و نیروهای متخصص و آماده در پایگاه، یک پیام صوتی ارسال می‌شود که پس از دریافت آن بر روی تلفن همراه نجاتگران و تعیین محل اعزام بر روی نقشه، عملیات امداد و نجات آغاز می‌شود.
این زیرسامانه‌ها شامل مدیریت حوادث و سوانح، مدیریت اطلاعات مکانی، مدیریت کشیک اضطراری، مدیریت امدادگران و نجاتگران، مدیریت دیسپچ و ارتباطات، فراخوان نیروها و تیم‌های عملیاتی، مدیریت شماره ملی امداد و نجات ۱۱۲، مدیریت تیم‌های امدادی، مدیریت امداد هوایی و عملیات نگار هستند.