خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تقویت ترکیب کاروان بازی‌های اسلامی بعد از لغو بازی‌های آسیایی

مهر | ورزشی | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:18
به گفته سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی و با توجه به منتفی شدن برگزاری به موقع بازی‌های آسیایی، منعی برای تغییر ترکیب تیم‌های اعزامی به قونیه در جهت تقویت وجود ندارد.
بازي،اسلامي،آسيايي،كشورهاي،اعزامي،رشته،تركيب،حضور،قونيه،تيم، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، فاصله زمانی کوتاه میان بازی های کشورهای اسلامی (قونیه) و بازی های آسیایی (هانگژو) و در اولویت بودن باز های آسیایی از حیث چگونگی حضور و مدال آوری، باعث شد تا مسئولان کمیته ملی المپیک نگاه ویژه تری به این بازی ها و کاروان اعزامی به آن داشته باشند.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های کشورهای اسلامی در این زمینه گفت: طبیعی است که تا پیش از این و بر اساس سیاست های کلان ورزش، اولویت خیلی از رشته ها بازی های آسیایی بود و حضور کیفی در این رویداد، بر همین اساس حضور در بازی های کشورهای اسلامی به عنوان اولویت دوم پیگیری می شد.
تیروکمان، دوومیدانی، بسکتبال، دوچرخه سواری، شمشیربازی، ژیمناستیک، هندبال، جودو، کاراته، کیک بوکسینگ، تیراندازی، شنا، تنیس روی میز، تکواندو ، والیبال، وزنه‌برداری، کشتی و فوتبال رشته های نهایی اعزامی کشورمان به بازی های کشورهای اسلامی هستند.