خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جمعیت اصلی ترین سرمایه هر کشور

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 10:06
رشت- استاد دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه جمعیت اصلی ترین سرمایه هر جامعه ای است، گفت: پویایی جمعیت باید در اولویت برنامه های توسعه قرار گیرد.
جمعيت،فرزندي،جامعه،برنامه،توكلي،راد،فرزند،توسعه،پويا،تك،جوان ...

خلاصه خبر

این استاد دانشگاه با بیان اینکه جامعه فعال نیاز به جمعیت پویا دارد، پویایی جمعیت را قشر جوان فراهم می‌کند، افزود: جوان با خود شادابی، سرزندگی و طراوت به همراه دارد و یکی از مهم‌ترین پیشگامان توسعه و تعالی و نیروی کار در هر جامعه است.
این آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب خواهان تدوین قوانین تشویقی برای افزایش جمعیت بودند، گفت: مهم‌ترین منبع توسعه در هر جامعه‌ای انسان است و برنامه توسعه و پیشرفت برای انسان ایجاد می‌شود و اگر انسان و نیروی انسانی مد نظر قرار نداشته باشد هیچ برنامه توسعه‌ای قابل تحقق نیست و به اهداف خودش نخواهد رسید.
توکلی راد در ادامه اظهار کرد: ضرورت توجه به بحث افزایش فرزندآوری و پایین آوردن سن ازدواج و فراهم کردن زمینه‌های ازدواج در جامعه بسیار با اهمیت است که یکی از دلایل تک فرزندی و بی فرزندی و دیر فرزندی مشکلات سر راه جوانان در ازدواج است.
توکلی راد تصریح کرد: به دلیل طولانی بودن دوره‌های تحصیلی و مادی شدن بیش از اندازه زندگی انسانی، افزایش هزینه‌های خانواده و تصور افزایش هزینه فرزند آوری در خانواده تک فرزندی در جامعه گسترش پیدا کرده است.