خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کارگروه‌‎های تخصصی صلح و سازش در استان مرکزی فعال‌تر شود- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:54
گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه کارگروه‌‎های تخصصی صلح و سازش در استان مرکزی باید فعال‌تر باشند گفت: روسا و اعضای شعب ویژه صلح و سازش، قتل و زندان فعال نباشند باید فورا جابه‌جا شوند.
استان،سازش،صلح،مصالحه،رسيدگي،قتل،مركزي،دقيق،اجراي،شوراي،افزا ...

خلاصه خبر

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: توصیه به استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها برای افزایش صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف یکی از سیاست‌های پانزده‌گانه اعلامی توسط ریاست قوه قضائیه در سال 1401 است و به همین علت مسئولان در دادسراها، محاکم و زندان‌ها با تشکیل یک کارگروه تخصصی، بانک جامعی از اسامی افراد مؤثر در بهبود وضعیت صلح و سازش در سطح استان تهیه کنند تا با کمک آنان این امر خداپسندانه در پرونده‌های قابل سازش افزایش یابد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: در حوزه ارتقای مصالحه می توان از تجربیات دیگر حوزه‌های قضایی و استان‌ها که در این امر موفق عمل کرده‌اند بهره برد و این اقدامات را به شکل بومی در استان اجرایی کرد تا در نهایت منجر به بهبود وضعیت آمار صلح و سازش در پرونده‌ها شود.