خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون وزیر جهاد: طرح اصلاح یارانه‌ها را با ذخایر راهبردی بالای 70 درصد شروع کردیم- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:53
معاون برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در کشور هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم گفت: پیش از اجرای برنامه و طرح آزادسازی، تمهیدات لازم را اندیشدیم تا ذخایر راهبردی را بالای 70 و 100 داشته باشیم و در فرایند اجرای طرح مشکلی نداشته باشیم.
استان،تن،توزيع،قيمت،مرغ،روغن،توليد،كالاهاي،طرح،برنامه،جهاد،ك ...

خلاصه خبر

وی گفت: بر اساس اطلاعات موثق، روزانه سه هزار تن روغن، 7 هزار و 600 تن مرغ، 1500 تن مرغ منجمد، حدود 30 تن شیر، حدود سه هزار تن تخم مرغ، 310 تن گوشت قرمز و 60 تن شکر توزیع می شود.
قربانی با اشاره به اینکه باید تقاضا را کنترل کنیم و عرضه زیاد شود و دو قیمتی در بازار نباشد، اضافه کرد: در واقع هدف آزادسازی این بود که با قیمت واحد مصرف کننده محصول خود را خریداری کند.
قربانی افزود: در یکی از استان ها نیز قاچاق 71 تن و احتکار 10 تن آرد و 19 تن گندم اتفاق افتاد.
قربانی افزود: نظام عرضه و تقاضا کارکرد خود را خواهد داشت و ممکن است در روزهای آینده قیمت کالاهایی مثل مرغ، تخم مرغ و شیر که فاسد شدنی محسوب می شوند کاهش پیدا کند.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آزادسازی شرایطی را فراهم کرده است تا عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند و هم مصرف کننده و هم تولید کننده سود ببرد.
استاندار بوشهر گفت: علاوه بر کالاهایی که به وفور در بازارها و فروشگاه ها وجود دارد به قدر کافی در انبارها برنج، شکر و مرغ ذخیره کرده ایم.
استاندار بوشهر افزود: تمام تلاشمان را به کار گرفته ایم تا روند جاری عرضه و توزیع کالاهای اساسی در همه شهرهای استان برقرار باشد.
استاندار بوشهر گفت: باید انحصار واردات را از چند شرکتی که در تهران هستند خارج کنیم.
محمدی زاده با اشاره به اینکه در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان چهار هزار فروند شناور مرتب در حال سفر هستند، افزود: بسیاری از کالاها مانند برنج، نهاده های دامی، ذرت، روغن و شکر را که وارد کننده آن هستیم و این واردات توسط شرکت هایی در تهران انجام می شود می توانیم به وسیله این لنج ها وارد کنیم و از این طریق به وفور کالا در کشور کمک کنیم.
کالاهای اساسی با قیمت جدید به وفور عرضه می شود
وی گفت: در این مدت توانسته ایم به وفور کالاهای مورد نیاز مردم به ویژه روغن، مرغ و تخم مرغ را با قیمت های جدید عرضه کنیم.
سرپرست معاونت همانگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال افزود: با توجه به تغییر قیمت ها و موجودی انبارها نیاز به اقدامی بود که محصولات با قیمت جدید عرضه شود.
در برخی اقلام کالاهای اساسی مازاد تولید داریم
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در برخی از اقلام کالاهای اساسی مازاد تولید داریم و به عنوان معین تامین کننده استان های همجوار هستیم، گفت: اقلامی مانند، آرد، شکر، گندم، برنج و نهاده های دامی مورد نیاز تولیدکنندگان را بیش از نیاز استان تامین و ذخیره سازی کرده ایم.
سه برابر نیاز استان مرغ تولید می کنیم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه کالاهای اساسی به اندازه کافی در این استان وجود دارد، گفت: سه برابر نیاز استان مرغ تولید می کنیم.
وی افزود: در سال های گذشته در طول سال کلا 125 تن مرغ منجمد توزیع می کردیم اما امروز در سطح دو کشتارگاه 45 تن کشتار داشتیم که از این تعداد 15 تن مازاد است.