خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کی‌یف: تغییر مرزهای اوکراین هرگز مورد موافقت قرار نخواهد گرفت/ آنتونوف: تسلیم روسیه غیرممکن است- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:53
وزیر امور خارجه اوکراین تاکید کرد مقامات کی‌یف آماده حل و فصل دیپلماتیک اوضاع از طریق مذاکره هستند، ولی هیچ تغییری در مرزهای این کشور را نخواهند پذیرفت و آتش‌بس باید نخستین گام در جهت آزاد سازی خاک اوکراین باشد.
روسيه،اوكراين،خارجه،امور،ناتو،گفتگو،اروپا،جنگ،وزير،گذشته،آنت ...

خلاصه خبر

توصیه ایران به اروپا: با روسیه باید منطقی رفتار کرد
مرندی به ریانووستی گفت: "تنها راه حل بحران اقتصادی در اروپا، این است که آنها روابط منطقی‌تر و معقول‌تر با روسیه داشته باشند."
گفتگوی بلینکن و استولتنبرگ درباره کمک به کی‌یف و توان بالقوه دفاعی ناتو
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز شنبه درباره حمایت بیشتر از اوکراین و تقویت پتانسیل دفاعی پیمان آتلانتیک شمالی تلفنی گفتگو کردند.
وی یادآور شدکه طرفین "حمایت خود از مردم اوکراین و تمامیت ارضی این کشور را تکرار کرده و در مورد اهمیت تداوم ناتو در توسعه سیاست بازدارندگی و دفاعی تبادل نظر کردند." در پایان این گفتگو، بلینکن و استولتنبرگ در خصوص آماده سازی مقدمات برگزاری نشست ناتو در مادرید در اواخر ماه ژوئن و همچنین دکترین راهبردی جدید که فعالیت‌های پیمان آتلانتیک شمالی را در ده سال آینده تعیین کند، گفتگو کردند.
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن شب گذشته، شنبه، در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که فدراسیون روسیه قاطعانه به ایالات متحده آمریکا می گوید که موضوع تسلیم شدن مسکو درباره اوکراین منتفی است.