خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

455 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره ویژه خشکسالی به استان بوشهر تخصیص یافت- اخبار بوشهر - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:31
گروه استان‌ها - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان بوشهر از جذب 66 درصد تسهیلات برای خسارت‌دیدگان متأثر از خشکسالی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 455 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره ویژه خشکسالی به استان بوشهر تخصیص یافته است.
استان،كشاورزي،بوشهر،خشكسالي،آب،تسهيلات،بحراني،قرار،خسارت،تدا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آب همواره به‌عنوان اصلی‌ترین عنصر در توسعه و پیشرفت معرفی شده که بررسی تمدن حکایت از آن دارد که این تمدن‌ها در کنار آبراهه‌ها، رودخانه‌ها و مناطق پر آب تشکیل شده و تداوم یافته است.
استان بوشهر در جنوب غرب کشور یکی از مناطق کم بارش است که در سال‌های اخیر بر تداوم خشکسالی‌ها افزوده است به گونه‌ای که میانگین بارندگی در استان بوشهر 255 میلیمتر است که در سال آبی گذشته شاهد کاهش 17 درصدی این آمار بودیم.
ممنوعه و بحرانی شدن دشت‌های استان بوشهر
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر، تغذیه نشدن آب‌های زیرزمینی سبب ممنوعه و بحرانی شدن دشت‌های استان بوشهر شده و امکان توسعه کشت در آنها وجود ندارد.
علی محمدی وضعیت ذخیره آب در سدهای استان را نسبت به سال گذشته کاهشی دانست و اظهار داشت: بیشترین مصرف آب در استان بوشهر مربوط به بخش کشاورزی است و سهم 90 درصدی بخش کشاورزی از منابع آب استان نگران‌کننده است.
تمام قطب‌های کشاورزی استان در وضعیت بحرانی و فوق بحرانی