خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تصوری از معلمان حاضر در کلاس‌های درس نداریم

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:30
عضو سازمان مدارس صدرا گفت: خود قرآن خواندن جذابیت ظاهری برای کودکان دارد و الزاماً نباید همیشه به فکر فرم آموزش قرآن بود.
قرآن،قرآني،تربيت،مدارس،سند،اشاره،رويكرد،فعال،پرورش،آموزش،فره ...

خلاصه خبر

حجت الاسلام محسن بختیاری فعال فرهنگی و عضو سازمان مدارس صدرا در این دورهمی با اشاره به موضوع لزوم قرآن خواندن توسط معلمان و فرهنگیان گفت: خود قرآن خواندن جذابیت ظاهری برای کودکان دارد و الزاماً نباید همیشه به فکر فرم آموزش قرآن بود؛ باید در سه تا چهار لایه کودکان را با قرآن آشنا کنیم و روخوانی قرآن را به عنوان ابتدایی‌ترین لایه آشنایی کودکان با قرآن جدی بگیریم.
بختیاری با بیان اینکه لازمه این جدی گرفتن این است که خود مربیان به قرآن خواندن اصرار داشته باشند؛ گفت: طبیعتاً متربی و کودک با دیدن تلاوت مداوم قرآن توسط مربی به قرآن خواندن تشویق می‌شوند.
این فعال فرهنگی افزود: بچه‌ها عمدتاً حوصله نشستن سر کلاس را ندارند؛ حتی دانش آموزان و خانواده‌های مذهبی تحمل کلاس‌های طولانی قرائت قرآن را ندارند.
رویکرد دوم قرآن را به مثابه یک موضوع دیده و تربیت قرآنی تربیت فردی است که با قرآن انس گرفته است و در رویکرد سوم قرآن به مثابه یک رویکرد قرار می‌گیرد و تربیت قرآنی همان تربیت اسلامی می‌شود که بر محور قرآن بنا شده است.