خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اقدام دولت در هدفمندی یارانه‌ها ناگهانی نبود/رئیسی صادقانه حرف زد

مهر | سیاسی | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 09:18
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: دولت سال گذشته، لایحه دو فوریتی حذف ارز ترجیحی را به مجلس فرستاد که در این مدت بارها به آن پرداخته شد، از این رو اقدامی ناگهانی صورت نگرفته است.
دولت،جامعه،ارز،ترجيحي،مجلس،ابوترابي،تصميم،گفتگوي،تغييرات،راب ...

خلاصه خبر

وی افزود: البته بهترین حالت این است که قشر مستضعف و کم درآمد جامعه که دهک‌های پایین جامعه را تشکیل می‌دهند، کمکبیشتری دریافت کنند تا تغییر قیمت‌ها تا حد زیادی برای آنها جبران شود.
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در رابطه با انتقادات اخیر مبنی بر اینکه اطلاع‌رسانی لازم به جامعه درخصوص اصلاح ارز ترجیحی و هدفمندسازی یارانه‌ها توسط دولت صورت نگرفته است، بیان کرد: این انتقاد وارد نیست.
حدوداً چهار ماه است که دولت این موضوع را به صورت جدی مطرح کرده است.
در بودجه سال ۱۴۰۱، درصحن علنی و با حضور همه رسانه‌ها طی چند جلسه متعدد در رابطه با حذف ارز ترجیحی بحث شد؛ علاوه بر این موضع مذکور بارها در جلسات غیرعلنی و کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت.
ابوترابی با اشاره به اینکه مدت‌هاست تصمیم جدی دولت برای تک نرخی کردن قیمت ارز مطرح شده است، تصریح کرد: دولت پیش از نوروز سال ۱۴۰۱، این موضوع را در لایحه‌ای دو فوریتی به مجلس فرستاد و همین باعث شد در تمام این مدت رسانه‌های مختلف در این باره به بحث و گفتگو و بررسی بپردازند، بنابراین اینطور نبوده که اطلاع‌رسانی اتفاق نیفتاده باشد یا به گونه‌ای نبوده که دولت به صورت ناگهانی و یکباره دست به کار شده باشد.
قطعاً صداقت در کلام رئیس‌جمهور بسیار ارزشمند و تاثیرگذار بر افکار عمومی خواهد بود.