خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حضور کمرنگ بنگاه‌های اقتصادی استان کرمانشاه در تالار شیشه‌ای/ فقط 6 نماد روشن روی تابلو داریم- اخبار کرمانشاه - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 07:31
گروه استان‌ها – حضور شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی استان کرمانشاه در بورس بسیار کمرنگ است و بررسی‌ها نشان می‌دهد استان کرمانشاه علی‌رغم پتانسیل‌های بسیار زیاد فقط 6 نماد روشن روی تابلو تالار شیشه‌ای دارد یا به عبارتی فقط 6 شرکت بورسی دارد.
كرمانشاه،سرمايه،بورس،بازار،تأمين،صنايع،مالي،استان،ورود،اقتصا ...

خلاصه خبر

محمد بهمن مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون تنها 6 شرکت کرمانشاه در بازار سرمایه حضور دارند که شامل سه شرکت در بورس و سه شرکت در فرابورس است اظهار داشت: بازار سرمایه یکی از بهترین راه‌های تأمین مالی برای بنگاه‌های اقتصادی است اما صنایع کرمانشاه تا کنون آنطور که باید از این ظرفیت استفاده نکرده‌اند.
وی با تاکید بر لزوم ورود شرکت‌های شاخص کرمانشاه به بازار سرمایه افزود: چنانچه چند شرکت بزرگ استان وارد بورس شوند سایر واحدها نیز به تدریج برای ورود به بازار سرمایه ترغیب خواهند شد.
بورس بهترین و شفاف‌ترین فرصت تامین سرمایه
وی عنوان کرد: اوج رونق و قله بورس در سال‌های 1398 و 1399 بود که در این زمان شرکت‌هایی در کشور از محل بازار سرمایه چند هزار میلیارد تومان تأمین مالی انجام دادند.
کاشفی گفت: در همان زمان تعدادی از شرکت‌های کرمانشاه نیز برای ورود به بورس استقبال نشان دادند اما با شروع دوران نزولی بورس در سال 1400 تمایل برای ورود شرکت‌ها به این بازار نیز کاهش یافت.