خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گره‌گشایی دولت سیزدهم ازپروژه‌۱۹ساله/کتابخانه مرکزی درمرحله تجهیز

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 02:17
خرم‌آباد- کتابخانه مرکزی خرم‌آباد در حالی ۱۹ سالگی خود را می‌گذراند که گره‌گشایی از این پروژه به دولت سیزدهم رسیده و مسئولان از تکمیل و تجهیز بخش‌هایی از این کتابخانه خبر می‌دهند.
كتابخانه،لرستان،مركزي،تكميل،پروژه،استان،فرهنگي،دولت،سفر،فرهن ...

خلاصه خبر

در جریان سفر رئیس جمهور به استان لرستان، تکمیل پروژه‌های فرهنگی و هنری لرستان مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفت تا امیدها برای بهره برداری از این پروژه‌ها به خصوص پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد دوباره احیا شود.
در جریان سفر رئیس جمهور به لرستان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مأمور پیگیری پروژه‌های فرهنگی و هنری لرستان برای بررسی و تکمیل شد، تا آنجا که «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتر خود گفت: در سفر هیأت دولت به استان لرستان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی هنر خرم آباد و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه های عمومی این استان اختصاص یافت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پیش از این در جلسه شورای اداری استان در پایان سفر دولت گفته بود: ۶۰ میلیارد برای تکمیل کتابخانه های مرکزی خرم آباد، نورآباد، دورود، بروجرد و الشتر در نظر گرفته‌ایم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با بیان اینکه طبقه منفی یک این کتابخانه نیز از پیشرفت بالای برخوردار است، ادامه داد: با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه به ویژه در بحث اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان، امید است کتابخانه مرکزی به عنوان یکی از خواسته‌های مردم فرهنگ دوست استان در آینده نزدیک تکمیل شود.