خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چه می‌کنید که قاتلان شهید بهشتی(ره) برای شما کف می‌زنند؟!

مشرق | سیاسی | یکشنبه، 25 اردیبهشت 1401 - 00:41
مدیر مسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» می‌گوید با تک نرخی کردن ارز مخالفتی ندارد اما دولت با چاقوی زنگ زده جراحی می‌کند!
دولت،جراحي،يارانه،قلم،ارز،كالا،نقد،اقتصادي،چاقوي،طبقاتي،اينس ...

خلاصه خبر

وی اضافه کرد: «درباره جراحی اقتصادی مورد نظر دولت، کسی مخالفتی با تک‌نرخی کردن ارز و واقعی کردن نرخ‌ها ندارد.
ایراد اینست که چاقوی این جراحی، همان چاقوی دولت نهم است که مدتهاست زنگ زده و آثار تورمی و تشدید فاصله طبقاتی و گسترش فقر را به بار آورده است.
این نوع جراحی کردن هنر نیست، هنر اینست که ارز ترجیحی را طوری حذف کنید و تک‌نرخی شدن ارز را بگونه‌ای عملی نمائید که بساط یارانه را جمع کنید و در تقسیم ثروت چنان عمل کنید که فاصله طبقاتی هر روز کمتر شود و عدالت بتواند جای تبعیض را بگیرد.
- چرا در همان دولت یک بار ننوشتید که سیاست تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومانی برای ارز و توزیع بی‌هدف ۶۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی (۱۲۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه) سیاست غلطی است و باید متوقف شود؟
- چه کسانی و یا کدام مدیریت، یارانه ۴۵ هزار تومانی را که موجب تأمین زندگی طبقات پایین و کاهش شکاف طبقاتی شده بود، بی‌ارزش کردند و تورم ۶۰ درصدی را سرسفره مردم گذاشتند؟!
دولت طراح ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت یارانه واردات به ۲۷ قلم کالا، چه شد که بی سر و صدا یارانه ۱۸ کالا از ۲۴ قلم کالا را حذف کردند و بودجه‌آفرینی سال ریاست خود را همان چهار ماه اول خرج کردند و خزانه انباشته از کسری بودجه و بدهکاری را به یادگار گذاشتند؟