خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزینه مردم جنوب لبنان در انتخابات پارلمانی چیست؟/ گزارش اختصاصی تسنیم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 24 اردیبهشت 1401 - 23:53
نبرد انتخاباتی در جنوب لبنان در سایه حضور ائتلاف جنبش امل-حزب‌الله و محبوبیت گسترده مردمی تقریبا به نفع این ائتلاف بوده و به نظر می‌رسد تغییری در کرسی‌ها ایجاد نخواهد شد.
جنوب،انتخاباتي،تسنيم،شيعي،دوگانه،پاسخ،امل،حزب،الله،جنبش،انتخ ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهر «صور» در جنوب لبنان، برای اولین بار، فهرست‌هایی برای رقابت با فهرست‌های انتخاباتی جنبش امل و حزب الله در انتخابات پارلمانی این کشور وارد صحنه شده‌اند.
امروز به اعتقاد تحلیلگران، نبرد انتخاباتی در جنوب در سایه حضور دوگانه شیعی(ائتلاف حزب الله و جنبش امل) و بعد از سخنرانی‌های سید حسن نصرالله و رئیس مجلس لبنان نبیه بری تقریبا قطعی و مشخص است و به نظر می رسد هیچ تغییری در کرسی‌ها به وجود نخواهد آمد.
خبرنگار تسنیم از شهروندان لبنانی سئوال کرده است که در سایه شکل‌گیری فهرست‌های جدید در برابر ائتلاف حزب الله و جنبش امل، مبارزات انتخاباتی در جنوب را چگونه می‌بینند که آنها چنین پاسخ داده‌اند؟
این شهروند پاسخ داد: هر قدر هم که دل ببندند، هر قدر که سرمایه گذاری و شرط بندی کنند، جنوب خط قرمز است این جا موطن امام موسی صدر و سید حسن نصرالله و جناب آقای نبیه بری است، از اینجا چیزی عایدشان نخواهد شد.
شهروند دیگری در پاسخ گفت : درباره روند انتخابات، باید گفت اگر خدا بخواهد جنبش (امل) و حزب (الله) باهم هم پوشانی دارند، آرای ما هم همگی با آنهاست.