خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خشم صنعاء از سکوت سازمان ملل در قبال جنایت‌ها در یمن

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 24 اردیبهشت 1401 - 23:41
مجلس نمایندگان یمن ضمن محکوم کردن سکوت سازمان ملل در قبال جنایت فجیع نظامیان سعودی در شکنجه و کشتار شماری از شهروندان یمنی در شمال این کشور از نهادهای حقوق بشری خواست برای محاکمه عاملان آن تلاش کنند.
يمن،بشري،سعودي،حقوق،شكنجه،محكوم،سكوت،جنايت،انتقاد،رژيم،نماين ...

خلاصه خبر

در ادامه بیانیه آورده شده است:ما سکوت سازمان ملل که ناظر بر آتش‌بس است در قبال جنایات ائتلاف متجاوز و تداوم نقض آتش‌بس از سوی آن، بدون محکوم کردن یا اتخاذ هیچ گونه اقدامی محکوم می‌کنیم.
در این باره نهاد حقوق بشری «عین» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمالا افزایش کشته‌ شدگان وجود دارد و این اقدام چهره حقیقی نظام سعودی «وهابی-تکفیری» که تحمل همزیستی با دیگران را ندارد را بر ملا کرد و نشان داد که تمامی ادعاها در مورد انجام اصلاحات در عربستان دروغی بیش نیست.
در تاریخ ۱۷ اردیبهشت نیز «علی الدیلمی» سرپرست وزارت حقوق بشر یمن با بیان اینکه عربستان سعودی، آتش‌بس یمن و پرونده اسرا را به بازی گرفته است، تصریح کرد، مسئولان یمن، نگران اسرا هستند و اطلاعات موثقی مبنی بر شکنجه شدن آن‌ها در دست دارند.