خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چه کسانی می توانند به عدم پرداخت یارانه معترض باشند؟

مهر | اقتصادی | شنبه، 24 اردیبهشت 1401 - 23:41
وزیر رفاه گفت: دو گروه می توانند به عدم پرداخت یارانه اعتراض کنند.
اعتراض،رفاه،عبدالملكي،يارانه،وزير،دهك،جيب،دريافت،پرداخت،قيمت ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر حجت الله عبدالملکی وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در برنامه جهان آرا با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰، سالیانه ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه کشور را مصرف می‌کرد، گفت: این میزان به پنج بخش تقسیم می‌شد.
عبدالملکی خاطرنشان کرد: در این طرح ما ارز را به نرخ آزاد حساب می‌کنیم و صد در صد این ۴۰۰ هزار میلیارد تومان را به مردم می دهیم.
وزیر رفاه در ادامه به مقایسه قدرت خرید چند دهک پرداخت و گفت: از این طرح حتی یک ریال سهم دولت نمی شود و تمام ارز تخصیصی به خود مردم می‌رسد.
وزیر کار رفته و تعاون اجتماعی گفت: راه اول مراجعه به سایت حمایت وزارت رفاه است و در آنجا اعتراض خود را ثبت کنند.
ولی افزود: با در نظر گرفتن این شاخص ها سامانه یک شاخص ترکیبی ارائه می دهد که حاوی تمام اطلاعات مالی خانوار است و طبق آن اولویت بندی صورت می گیرد.
مثلاً از یک خانواده دو نفر جدا شدند و درآمد و خودروی جدا گانه دارند که سامانه این را متوجه نشده که آن هم با اعتراض قابل رفع است.
وزیر رفاه در رابطه با طرح کالابرگ گفت: بناست مقادیری مشخص شود و مردم با کارت خود به فروشگاه مراجعه کنند و با قیمتی قبل از افزایش قیمت پرداخت می‌کنند.