خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 31 اردیبهشت 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استان البرز به 11 هزار کلاس درس نیاز دارد- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 24 اردیبهشت 1401 - 22:54
گروه استان‌ها- استاندار البرز گفت: این استان در بخش آموزشی با کمبود 11 هزار کلاس درس رو به رو است و باید در این زمینه مشکلات موجود برطرف شود.
گندم،البرز،تن،توليد،دولت،كشور،مرغ،تومان،مصرف،آرد،نان،تصريح،ا ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه اخیراً آرد کیلویی حدود 10 هزار تومان خریداری شده است، افزود: دولت همین گندم را حدود 6,500 تومان یعنی یک هفدهم قیمت تمام شده می‌فروخت؛ امروز دولت قصد دارد گندم را کیلویی 11 هزار و 500 تومان خریداری کند، با احتساب سایر هزینه‌ها برای تبدیل گندم به آرد، برای دولت هر کیلو آرد 16 هزار تومان تمام می‌شود.
عبداللهی با بیان اینکه مقرر شد قیمت نان تغییر نکند و نان بدون محدودیت با همان نرخ قبلی عرضه شود، ادامه داد: مابه تفاوت نرخ نان به جیب نانوا می‌رود و از ارائه سوبسید به وارد کننده جلوگیری می‌شود و سود به نفع نانوایان سنتی خواهد بود.
استاندار البرز با بیان اینکه به جز تغییر نرخ‌های مصوب شده، هیچ نهادی اجازه گران کردن اقلام را ندارد، تصریح کرد: چهار هزار تن مرغ گرم خریداری و به طور منجمد نگهداری شده است؛ در شرایطی که توزیع مرغ کفاف مصرف را ندهد، این مرغ منجمد به بازار عرضه می‌شود.
شکر و برنج وارداتی نیز با قیمت 12 تا 18 هزار تومان عرضه می‌شود.
عبداللهی با اشاره به تولید 43 هزار تن گندم در البرز، خاطرنشان کرد: این میزان تولید حدوداً مصرف 40 روز استان است، در واقع سه درصد گندم کشور در البرز تولید می‌شود؛ از طرفی این گندم تولیدی جزو باکیفیت‌ترین گندم و آرد کشور به شمار می‌رود.