خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 04 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لزوم شناسایی ظرفیت‌های گردشگری ورزشی کشور

مهر | استان‌ها | شنبه، 24 اردیبهشت 1401 - 22:53
یزد- رئیس انجمن علمی گردشگری ایران بر لزوم شناسایی ظرفیت های گردشگری ورزشی در کشور تاکید کرد و گفت: کشور ما با وجود مواهب طبیعی بسیار، ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری ورزشی دارد.
گردشگري،ماجراجويانه،فرهنگي،توجه،كشور،هاشمي،ورزشي،ايجاد،شركت، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید هاشمی در حاشیه جشنواره بین المللی صخره نوردی که به میزبانی اردکان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردشگری ورزشی از موفق‌ترین بخش‌های گردشگری در جهان است که با توجه به آمارهای موجود حدود ۳۲ درصد سهم بازار گردشگری توسعه گرا را به خود اختصاص داده است.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ بیان کرد: با توجه به فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی کشور، در برگزاری برخی رویدادهای مهم محدودیت های فرهنگی داریم ولی با اندکی هوشیاری و توجه به منابع خدادادی سرشار در کشور می توانیم نقاط قوت بسیاری را در گردشگری ماجراجویانه شناسایی کنیم که ایجاد سایت صخره نوردی اردکان یکی از این ظرفیت های بالقوه بوده است.
هاشمی تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم برای خودمان در جهت کارآفرینی و جلوگیری از مهاجرت جوانان مستعد به شهرهای دیگر مسئولیت اجتماعی قائل باشیم و باید در زمینه اشتغال و کارآفرینی در حوزه گردشگری احساس مسئولیت کنیم که طراحی و ایجاد سایت صخره نوردی اردکان توسط استارتاپ دانشگاهی کشف سرزمین پارس DPL یکی از این مسئولیت های اجتماعی است.